Vítejte na oficiálních stránkách supermotardového závodníka Pavla Kejmara

Partneři

« Zpět

Pavel naskočil úspěšně do italského mistráku

16. 4. 2018 sdílet: FB TW G+

Pavel Kejmar se s týmem dohodl, že absolvuje 3 celeroční seriály - Mistrovství Evropy, Mistrovství Itálie a Mistrovství ČR. ME nastartoval před 3 týdny 2. místem a na stejném okruhu v Ottobianu dopadl stejně i v prvním závodu italského šampionátu.

V kvalifikaci skončil Pavel na 3. místě. Němec Markus Class celý víkend jezdil velmi dobře a i v kvalifikaci dal v posledním kole nejlepší čas a zajistil si pole position. Časově ale mezi první čtyřkou – pětkou velké rozdíly nebyly

V Ottobianu je hned první zatáčka pravá 180, takže se vám musí opravdu velmi podařit start, abyste v ní byl na čele. Pavel měl se starty trochu problémy, takže najížděl do off-roadu jako pátý. Dostali se před něj kromě Itala Diega Monticelliho i Fin Mauno Hermunen.
Naštěstí se Pavlovi povedlo Diega i Mauna celkem brzy předjet a stíhal vedoucí německou dvojici Class – Schmidt.
Koncem první jízdy začalo trochu poprchávat, což zvýšilo riziko nehody, takže nikdo příliš neriskoval. Jen Class jel jak utrženej ze řetězu. Pavel byl v kontaktu se Schmidtem, ale předjet se mu ho nepodařilo a v první jízdě tedy dojel 3.

Ani start do 2. kola nevyšel Pavlovi podle představ a jel 5. Dostal se před Mauna Hermunena a několikrát si vrátil předjetí s Diegem. Nakonec dojel na 4. místě.
V průběhu druhé jízdy se ale řešil start, protože Schmidt na roštu trochu cuknul, za což dostal penalizaci 15 vteřin, což posunulo Pavla o stupínek výše a v součtu obou jízd mu to vyneslo 40 bodů za celkové 2. místo.

Pavlův tým Degasoline Motorsport se věnoval celý víkend i ladění motorek a testování, protože nás hned další víkend čeká další závod evropského šampionátu ve španělské Albaidě, kam se celý tým hned v pondělí z Ottobinana přestěhoval. Domů přiletí Pavel až právě po nedělním závodě.

Z celkového druhého místa měl Pavel radost, ale určitě chtěl být v jednotlivých jízdách na vyšších příčkách. Překvapily ho zejména výkony Diega Monticelliho, který zajížděl o vteřinu rychlejší časy, než zajížděl dříve, čímž se celá evropská špička ještě vyrovnává.

Děkujeme fanouškům a partnerům za přízeň a podporu.