Vítejte na oficiálních stránkách supermotardového závodníka Pavla Kejmara

Partneři

« Zpět

Sezóna 2018 zahájena

28. 3. 2018 sdílet: FB TW G+

Český motocyklový reprezentant Pavel Kejmar obsadil v prvním závodě seriálu Mistrovství Evropy Supermoto v italském Ottobino 2. místo!

Pavlovi se dařilo už kvalifikaci, kdy si třetím nejrychlejším časem zajistil start z první řady.

V první jízdě nejlépe odstartoval finský jezdec Mauno Hermunen. Už ve druhém kole se ale přes něj přehnal jak uřadující mistr světa, francouzský reprezentant Thomas Charyere, tak i náš Pavel Kejmar. Na toho brzy začal dotírat německý reprezentant Markus Class. Pavel si soustředěným výkonem svou druhou pozici hlídal, ale díky soubojům s Markusem oběma jezdcům vedoucí Thomas poodjížděl zhruba o vteřinu na jednom kole. Čtyři kola před koncem udělal Class chybu a Pavel mu poodskočil na 1,5 vteřiny a v pohodě si dojel pro 22 bodů za 2. místo

Druhá jízda byla divočejší. Pavlovi se nepovedl start a do první zatačky najížděl jako 5. Dostal se před něj jak Class tak navíc ještě Ital Edgaro Borella. S Edgardem si Pavel poradil brzy a posunul se na 4. místo. V jednom ze soubojů Class vyvezl Hermunena mimo trať a Pavel byl rázem na 3. místě. 6 kol před koncem zaútočil na Němce úspěšně zaútočil, dostal se na 2. místo. Markus se ještě snažil Pavla předjet, ale svou snahu přehnal a v nájezdu do první zatáčky dvě kola před koncem spadl a bylo téměř rozhodnuto. Pavel na 2. pozici dojel až do cíle druhé jízdy a získal celkově v součtu obou jízd 2. místo.

Ze záznamu, které pro vás máme k dispozici v naší videogalerii je patrné, že se Pavel velmi soustředil na každý detail své jízdy, nic neuspěchával a vyvaroval se absolutně jezdeckých chyb (až na start do druhé jízdy, kdy se mu zvedlo přední kolo a musel si pomoci spojkou a najížděl do první zatáčky až jako 5.).

Celkově startovalo 40 jezdců z 11 zemí (Francie, Itálie, Argentina, Belgie, Česká republika, Rakousko, Německo, Brazílie, Španělsko, Švýcarsko, Norsko).

Vstup do sezóny hodnotíme pozitivně. S výsledkem jsme moc spokojeni.

Děkujeme týmu Degasoline Motorsport, partnerům a fanouškům za podporu.